Balticovo – kā noteikt graudu tvertnēs faktiskos atlikumus ikdienā, izmantojot skenerus vai citus sensorus

AS Balticovo ir lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā, kas piedāvā modernus, augstas kvalitātes produktus un servisu. Uzņēmums ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos, eksportējot ap 70% no saražotās produkcijas. Ražotnē notiek pastāvīga ražošanas procesu un produktu kvalitātes kontrole stingrā profesionāļu uzraudzībā. 

Balticovo orientējas uz veselībai draudzīgu produktu ražošanu. Uzņēmuma panākumus nodrošina enerģiska, uz rezultātu orientēta, kreatīva un inovatīva komanda, kas pastāvīgi strādā pilnveides virzienā, izmantojot vismodernākās ražošanas tehnoloģijas. Kopējais Balticovo ražošanas apjoms ir vairāk nekā 600 miljoni olu gadā. Olu ražošanai gadā tiek patērēts ap 100 000 t barības. Ilggadīgā pieredze uzņēmumam ļauj būt stabilam līderim savā nozarē.

Uzņēmumā barība ir lielākais izmaksu postenis un viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē uzņēmuma produktivitāti. Katra barības recepte vidēji sastāv no 20 izejvielām, kas tiek patērētas ik dienu, un pie šādas nepārtrauktas graudu un barības apmaiņas ir nepieciešams regulāri tvertnēs noteikt izejvielu atlikumus. Diemžēl pašlaik šīs darbības īstenošanā pilnībā nevar paļauties uz iekārtu sniegto informāciju – ir jāveic tvertņu inventarizācija, kas, manuāli veikta, ir lēna un nepilnvērtīga, kā arī ierobežo ražošanu. Pie nepārtrauktas graudu bēršanas vai pārvietošanas rodas dažādas telpiskas formas, kas ievērojami apgrūtina mērījumu veikšanu. Balticovo norāda, ka precīzi izejvielu atlikumu dati ļautu palielināt izejvielu pieņemšanas jaudas un kopējo barības kvalitāti.

Lai atrisinātu šo izaicinājumu, Balticovo X-industriju hakatonā startē ar izaicinājumu: kā noteikt graudu tvertņu faktiskos atlikumus ikdienā, izmantojot skenerus vai citus sensorus?

 

Izaicinājuma uzdevums ir meklēt un validēt radošas idejas risinājumam, kas:

  • Spētu precīzi noteikt izejvielu atlikumus tvertnēs;

  • Spētu analizēt datus pēc dažādām graudu kultūrām un to tipiem;

  • Iekārtas izveides gadījumā būtu pietiekami izdevīgs, lai to varētu uzstādīt arī mazākos izejvielu tvertnēs;

  • Iekārtas izveides gadījumā nodrošinātu, ka tā ir pārvietojama vai pietiekami ekonomiska lai to būtu iespējams uzstādīt visās graudu un izejvielu tvertnēs;

  • Papildus vēlama mitruma un siltumu mērījumu analizēšanas iespējas.

 

Lai atrisinātu izaicinājumu, ir nepieciešamas šādas IT kompetences: datu analītika, mākslīgais intelekts, programmatūras izstrāde, robotika/ sensorika, biznesa inteliģence, IoT.

 

Izaicinājuma izpildei uzņēmums hakatona laikā nodrošinās:

  • Zināšanas par nozari;

  • Ekskursiju uzņēmumā;

  • Mentoru no uzņēmuma puses, lai veiksmīgi risinātu izaicinājumu.