Cannelle Bakery: kā efektivizēt gatavās produkcijas dokumentācijas administrēšanu no ienākošo izejmateriālu specifikācijas uzskaites līdz produkcijas marķējumam?

Cannelle Bakery pirmsākumi meklējami 1973. gadā, kad  tika izcepts pirmais tradicionālās latviešu rudzu maizes klaips.  Kopš tā laika uzņēmums ir audzis, palielinājis savu produktu klāstu un ieguvis atpazīstamību maizes un miltu konditorejas tirgū gan Latvijā, gan arī ārpus tās robežām. 


Ieguldot investīcijas un modernizējot ceptuvi, uzņēmums ir attīstījies atbilstoši Rietumu standartiem un labas pārvaldības principiem: ir ievērojami optimizēti ražošanas procesi un iegādātas jaunas ražošanas iekārtas, kā arī  iegūts starptautiski atzītais pārtikas drošības sertifikāts British Retail Consortium (BRC) Global Standarts for Food Safety. 

 

Viena no Cannelle Bakery biznesa prioritātēm ir produkta dokumentācijas administrēšana un marķēšana. Pašlaik administrēšanas process notiek manuāli Excel un Word programmās, kā arī ar drukāto kopiju starpniecību – tehnologs Excel tabulā ievada izejvielu specifikācijas datus, aprēķinot uzturvielas un nosakot produkta sastāvu un alergēnus, tad informāciju kopē uz citu failu, ko ražošanas uzskaitvedis izmanto specifikācijas izveidošanai. Pēc tam no specifikācijas dati manuāli tiek ievadīti etiķešu drukāšanas programmā. Procesa laikā tiek patērēts liels administratīvais resurss, kā arī pastāv liela kļūdu iespējamība nepareizu datu ievadīšanā un nolasīšanā.

 

Uzņēmums uzskata, ka ar tehnoloģiju palīdzību procesu var padarīt ātrāku un kvalitatīvāku, tāpēc X-industriju hakatonā tas startē ar izaicinājumu: kā efektivizēt gatavās produkcijas dokumentācijas administrēšanu no ienākošo izejmateriālu specifikācijas uzskaites līdz produkcijas marķējumam?

Izaicinājuma uzdevums ir meklēt un validēt idejas risinājumam, kas:

  • Aktualizētu informāciju visos dokumentos (receptūrā, tehnoloģiskajā instrukcijā, specifikācijā, marķējumā), ja ražošanas procesā mainās izejvielu parametri un enerģētiskā vērtība;

  • Nodrošinātu automātisku specifikācijas izveidi latviešu un angļu valodā;

  • Nodrošinātu automātisku marķējuma izveidi latviešu un angļu valodā; citās valodās signalizētu, ka marķējumam ir jāveic aktualizācija, ko var veikt manuāli;

  • Papildus: automatizētu produkta cenas kalkulāciju, ja mainās izejvielas cena, patēriņš un/vai apjoms.

 

Canelle Bakery mērķis ir veiksmīgas sadarbības rezultātā ar IT uzņēmumu iesniegt starpnozaru sadarbības projektu Latvijas Pārtikas kompetences centrā.

 

Lai atrisinātu izaicinājumu, ir nepieciešamas šādas IT kompetences: datu apstrāde, programmatūras izstrāde, integrācijas

 

Izaicinājuma izpildei uzņēmums hakatona laikā nodrošinās:

  • Ekskursiju uzņēmumā;

  • Zināšanas par nozari;

  • Mentoru no uzņēmuma puses hakatona izaicinājuma risināšanā.