Felici – kā digitalizēt izejvielu plānošanas un aprites procesu?

SIA Felici ir dibināts 2012.gadā. Uzņēmuma preču zīmes Graci mušļi, putras un maltītes ir funkcionāli – ar dabīgi augstu uzturvērtību. Ražoti Latvijā (sadarbībā ar Norvēģijas un Latvijas zinātniekiem), testēti Vācijas laboratorijās, Graci satur tritikāli un vēl vairākus neparastus superproduktus kā ķirbis un ābols, malts ar mizu un sēklām, rudzupuķu ziedlapiņas, spināti, ingvers un kazenes. Graci produktiem priekšroku dod sportisti, kā arī cilvēki, kuri pievērš uzmanību svara izmaiņām un izskatam.

 

Uzņēmuma straujā izaugsme pēdējā gada laikā ir rosinājusi attīstīt un digitalizēt krājumu pārvaldības sistēmu, koncentrējoties uz izejvielu plānošanu un pārvaldību noliktavā. Tādi mainīgie faktori kā derīguma termiņš, minimālie pasūtījuma apjomi, piegādes laiks, pārdošanas/ražošanas plāna mainīgums liek rīkoties nekavējoties. Pašreiz izejvielu plānošanas process noris manuāli, ņemot vērā darbinieku zināšanas – fiziski apskatot atlikumus un pārzinot produktu receptūras, tiek apkopots, kādas izejvielas ir nepieciešams pasūtīt. Šādā situācijā tiek patērēti papildus laika resursi, tas rada neaizvietojamības efektu un paaugstinās cilvēciskā faktora risks.

 

SIA Felici uzskata, ka jauns digitāls risinājums palīdzēs uzņēmumam kļūt efektīvākam un samazināt riskus, kas ir saistīti ar izejvielu derīguma termiņu un izejvielu iztrūkumu ražošanas nodrošināšanai. Līdz ar to uzņēmums X-industriju hakatonā startē ar izaicinājumu: kā digitalizēt izejvielu plānošanas un aprites procesu?

 

Izaicinājuma uzdevums ir meklēt jaunas un radošas pieejas risinājumam, kas:

  • Sistematizētu un strukturētu izejvielu nomenklatūru;

  • Nodrošinātu vienotā sistēmā izejvielu pieejamību pēc ražošanas plāna, noliktavas atlikumus, minimālo pasūtījuma apjomu, minimālos noliktavas atlikumus, vienību skaitu iepakojumā, derīguma termiņu u.c. mainīgos parametrus;

  • Digitalizētu iepirkumu pasūtījumu procesu;

  • Papildus: ideālā gadījumā spētu sarunāties ar Horizon sistēmu, kas šobrīd tiek izmantota grāmatvedības procesu uzskaitei.

 

Uzņēmuma galvenais ieguvums būtu uzlabot noliktavas –> ražošanas –> pārdošanas sinerģiju, kā arī kopējo uzņēmuma naudas plūsmu. SIA Felici mērķis ir veiksmīgas sadarbības rezultātā ar IT uzņēmumu izveidot efektīvu un optimālu krājumu apriti noliktavā, ņemot vērā izejvielu derīguma termiņu, kas tieši ietekmē gatavā produkta termiņu.

 

Lai atrisinātu izaicinājumu, ir nepieciešamas šādas IT kompetences: datu analītika, programmatūras izstrāde, integrācijas u.c. Papildus uzņēmums novērtēs kompetences krājumu/noliktavas pārvaldības sistēmu digitalizēšanā un interesi par pārtikas nozari.

 

Izaicinājuma izpildei uzņēmums hakatona laikā nodrošinās:

  • Ekskursijas uzņēmumā;

  • Zināšanas par nozari.