Food Union: kā laicīgi apzināt produkcijas pārdošanas vietas, ko iekļaut nākamās dienas piegādes maršrutā?

Food Union ir lielākais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā un viens no vadošajiem savas nozares uzņēmumiem Baltijā. Tas kopumā darbojas 9 valstīs, ražojot saldējumu un citus piena produktus, tostarp tādus zīmolus kā Pols, Tio, Lakto, Rasēns un 2018. gada mīlētāko zīmolu Latvijā Kārumu.

 

Food Union produkti tiek pārdoti desmitiem tūkstošu pārdošanas punktos visā Eiropā. Sadarbība ar šiem pārdošanas punktiem vai to ķēdēm ir neviennozīmīga, līdz ar to nav vienas ideālas metodes, kā uzņēmums, kas ir produktu ražotājs un piegādātājs, spētu reālajā laikā izsekot produktu atlikumiem katrā no pārdošanas punktiem. Nezinot produktu atlikumus un nesaņemot pasūtījumus no klientiem, uzņēmums nespēj laicīgi pielāgot piegādes maršrutus, lai apmeklētu tikai tos, kuriem tas tiešām ir vajadzīgs. Līdz ar to – apmeklēti tiek visi.

 

Tā rezultātā tiek tērēta degviela un šoferu laiks, apmeklējot klientus, kuriem piegāde nav bijusi nepieciešama (zero sales visit). Uzņēmuma mērķis ir samazināt šo zero sales visits skaitu, kas ļautu ietaupīt gan uz degvielas izmaksām un algām, gan arī uz iespējamo loģistikas optimizāciju, samazinot auto/šoferu skaitu. Aptuvenās aplēses liecina, ka, atrisinot šādu problēmu vienā no Food Union grupas uzņēmumiem Dānijā vien, tas spētu ieekonomēt aptuveni 1 miljonu EUR gadā.

 

X-industriju hakatonā Food Union startē ar izaicinājumu: kā uzņēmumam laicīgi apzināt pārdošanas vietas, ko iekļaut nākamās dienas piegādes maršrutā? Izaicinājuma uzdevums ir meklēt radošas pieejas un identificēt potenciālos risinājumus:

  • Vai tā būs integrācija ar pārdošanas punktu kases sistēmām?

  • Vai tā būs uzņēmuma 70 000 saldējuma saldētavu aprīkošana ar IoT sensoriem?

  • U.c.

 

Pareizos jautājumus un atbildes uzņēmums cer atrast hakatona dalībnieku vidū, lai kopīgiem spēkiem nonāktu līdz idejai, konceptam un vēlams arī – pilotprojektam.

 

Lai atrisinātu izaicinājumu, ir nepieciešamas šādas IT kompetences: datu analītika, IoT, programmatūras izstrāde, integrācijas, mākslīgais intelekts u.c.

 

Izaicinājuma izpildei uzņēmums hakatona laikā nodrošinās:

  • Nepieciešamo informāciju un datus izaicinājuma risināšanai;

  • Mentoru no uzņēmuma vides.