LANĪDA - kā izveidot iekšēju vienotu nekustamo īpašumu datubāzi, kas ikvienam nozares profesionālim – aģentam ļautu pārraudzīt tirgū pieejamos nekustamos īpašumus reālajā laikā?

LANĪDA ir Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija, dibināta 1994. gadā, apvienojot sertificētus aģentus un aģentu asistentus. Viens no LANĪDA darbības pamatvirzieniem ir maksimāla nekustamo īpašumu tirgus sakārtošana, veicinot savu biedru zināšanu un profesionālisma līmeņa paaugstināšanu, kā arī standartizējot to darbību

Nekustamā īpašuma nozare strauji attīstās un pieaug arī tajā sastopamo izaicinājumu skaits, to starpā nekvalitatīvi tirgū pieejamo īpašumu dati, dubults darbs, vairākiem nekustamo īpašumu aģentiem strādājot ar vienu un to pašu īpašumu, un pašas nozares sadrumstalotā informācijas vide, kas kavē ātrāku īpašumu apriti un mazina veikto darījumu skaitu. LANĪDA norāda, ka digitāli risinājumi dotu iespēju nozares profesionāļiem strādāt sekmīgāk un efektīvāk un ietaupīt līdz pat 5000 EUR mēnesī.

 

Kopā ar nozares aģentūrām LATIO, Codo Real un Riga Brokerage Agency LANĪDA X-industriju hakatonā startē ar izaicinājumu: kā izveidot iekšēju vienotu nekustamo īpašumu datubāzi, kas ikvienam nozares profesionālim – aģentam ļautu pārraudzīt tirgū pieejamos nekustamos īpašumus reālajā laikā?

 

Izaicinājuma uzdevums ir meklēt un validēt idejas prototipam, kas:

  • Radītu ātru, ērtu un vienkāršu informācijas aprites sistēmu par nekustamajiem īpašumiem;

  • Ļautu ievadīt, papildināt un pārraudzīt informāciju par nekustamajiem īpašumiem;

  • Spētu ievākt, apstrādāt un analizēt datus;

  • Būtu ar potenciālu attīstīties arī par publisku datubāzi, pieejamu arī nekustamo īpašumu pircējiem un īrniekiem.

 

LANĪDA mērķis ir pusgada laikā īstenot/ uzsākt šādas datubāzes pilotprojektu un notestēt to darbībā ar pirmajiem klientiem.

 

Lai varētu atrisināt izaicinājumu, IT uzņēmumam nepieciešamas šādas kompetences: datu ievākšana un analīze, integrācijas, programmatūras izstrāde, datubāzu veidošana, web un mobilo lietotņu izstrāde.

 

Izaicinājuma izpildei asociācija hakatona laikā nodrošinās:

  • Mentoru no nozares vides;

  • Ieskatu nozares specifikā