Milzu! – kā prognozēt un novērst produkta anomāliju veidošanos ražošanas procesā bez iekārtu apturēšanas?

SIA Milzu! ir graudaugu pārslu ražotājs, kas rudzus pārvērš īpašā maltītē. Uzņēmuma produkcija nopērkama Latvijas lielākajās pārtikas tirdzniecības vietās, piedāvājot plašu produktu klāstu gan bērnu, gan pieaugušo mērķauditorijai, iedvesmojot ēst veselīgi, viegli un vienkārši.

SIA Milzu! lielu potenciālu saskata jaunu tehnoloģisku risinājumu ieviešanā produkta kvalitātes nodrošināšanā. Šobrīd pārbaudes process tiek nodrošināts manuāli – ja veidojas produkta anomālija, piemēram, vairākas pārslas salipušas kopā vienā, tā tiek izķerta, pati iekārta tiek apturēta un iztīrīta, un ražošanas process tiek atjaunots. Tas ir laikietilpīgs process, samazina darba produktivitāti un kavē biznesa attīstību.

Lai to novērstu, uzņēmums X-industriju hakatonā startē ar izaicinājumu: kā prognozēt un novērst produkta anomāliju veidošanos (vai izķert tās) ražošanas procesā bez iekārtu apturēšanas?

Izaicinājuma uzdevums ir meklēt un validēt idejas risinājumam, kas:

  • Spētu laicīgi noteikt produkta anomālijas un tās novērst (vai izķert);

  • Prasītu minimālas investīcijas ražotnes līnijas pārveidē;

  • Būtu ērti lietojams atbildīgajam darbiniekam.
     

Uzņēmums ir atvērts radošām idejām un ieteikumiem, kur risinājumam var būt dažādas novietojuma pozīcijas (ražošanas sākuma posms, vidusdaļa vai beigu posms), tehnoloģiskās iespējas (sensori, robotroka, gaisa automāti, esošās tehnikas pielāgošana vai citas iespējas ar digitālu komponenti) un lietošanas veidi (manuāli vai automatizēti, vai manuāli + automatizēti).

SIA Milzu! mērķis ir veiksmīgas sadarbības gadīdjumā ar IT uzņēmumu izveidot starpnozaru projekta pieteikumu Latvijas Pārtikas kompetences centram.

Lai atrisinātu izaicinājumu, ir nepieciešamas šādas IT kompetences: mākslīgais intelekts, programmatūras izstrāde, mašīnredze, IoT, robotika, UX/UI, datu analīze, biznesa inteliģence.

 

Izaicinājuma izpildei uzņēmums hakatona laikā nodrošinās:

  • Ekskursiju uzņēmumā;

  • Zināšanas par nozari;

  • Mentoru no uzņēmuma puses hakatona izaicinājuma risināšanā.