SFT Seafood - kā automatizēt kvalitātes kontroli ražotnes līnijā un, ja nepieciešams, izņemt neatbilstošos produktus no plūsmas?

SFT Seafood ir konservu un saldētu jūras produktu ražotājs un tirgotājs. Izmantojot atjaunojamo enerģiju, ik mēnesi uzņēmums saražo 200 tonnas produktu. Uzņēmuma populārākie zīmoli ir Piejūra un Amberfish; uzņēmums savu produkciju eksportē uz 37 pasaules valstīm.

 

SFT Seafood produktivitāti un konkurētspēju ietekmē cilvēku trūkums un kvalitātes kontrole. Visu produktu iepakojuma kvalitāte ražotnes līnijā tiek pārbaudīta manuāli, un neatbilstoša produkta gadījumā atbildīgā persona, kas maiņas ietvaros uzrauga kvalitāti, to izņem no plūsmas. Tomēr bieži brāķētais produkts netiek pamanīts un tas nonāk produkcijā, kā rezultātā tiek zaudēti klienti. Uzņēmums vēlas manuālo kvalitātes pārbaudi aizvietot ar jauniem tehnoloģiskiem risinājumiem.

 

Uzņēmums X-industriju hakatonā startē ar izaicinājumu: kā automatizēt kvalitātes kontroli ražotnes līnijā un, ja nepieciešams, izņemt neatbilstošos produktus no plūsmas? Uzņēmums ir veicis izpēti par tirgū esošajiem risinājumiem un secina, ka līdzīgu risinājumu nav.

 

Izaicinājuma uzdevums ir meklēt un validēt idejas risinājumam, kas:

  • Pēc iepakojuma izskata saprastu, vai produkts ir atbilstošs; ja nē, tad tas no plūsmas tiktu izņemts, vēlams speciālā konveijerā;

  • Prasītu minimālas investīcijas ražotnes līnijas pārveidē;

  • Piedāvātu jaunas robotizācijas pieejas, ne tikai robotroku;

  • Radītu ērtu pavadošo lietotni, kas ļautu sekot līdzi notiekošajam, veikt izmaiņas parametros, kā arī uzkrāt un analizēt datus.

 

SFT Seafood mērķis ir veiksmīgas sadarbības gadīdjumā ar IT uzņēmumu izveidot starpnozaru projekta pieteikumu Latvijas Pārtikas kompetences centram.

 

Lai atrisinātu izaicinājumu, ir nepieciešamas šādas IT kompetences: mākslīgais intelekts, programmatūras izstrāde, mašīnredze, IoT, robotika, UX/UI.

 

Izaicinājuma izpildei uzņēmums hakatona laikā nodrošinās:

  • Ekskursiju uzņēmumā;

  • Zināšanas par nozari;

  • Nepieciešamos datus MI apmācīšanai.